Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Wypominki parafialne

Wypominki parafialne

Pragniemy wszystkim zaproponować w naszej parafii modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych:

   •  jednorazowe - modlimy się za naszych zmarłych zapisanych na kartkach
       każdego dnia w czasie oktawy Wszystkich Świętych
   •  roczne lub półroczne - modlimy się za naszych zmarłych przez cały rok
       lub pół roku przed wybraną niedzielną mszą św. (o godz. 9.30, 11.00 lub 12.30)

Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę wynosi tyle, ile intencja mszalna. Ofiara za wypominki półroczne wynosi połowę intencji mszalnej.

Wypominki roczne lub półroczne polegają na tym, że przed wyznaczoną niedzielną mszą św. kapłan wymienia dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie zażyczył), a następnie odmawiane są modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz.

Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.

Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po mszach św.

FORMULARZ ZA ZMARŁYCH

Poniżej zamieszczamy druk kartek wypominkowych. Wypełnione i wydrukowane kartki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Jeżeli to tylko możliwe, prosimy, aby pobrany druk wypełnić na komputerze (ułatwi to odczytywanie kartek kapłanom).


Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 4 9 9 6 6 8 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2015 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015, 08.25 :: Online: 3 (max 48) :: Wygenerowano w: 0,061 sek.