Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  31.01.2016

1. W dzisiejszej liturgii słowa, usłyszeliśmy Jezusa przemawiającego do mieszkańców Nazaretu. Początkowo „dziwili się [oni] pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego″, lecz później zaczęli o Nim powątpiewać, a nawet unieśli się gniewem i chcieli Go strącić ze skały...

Można być tak blisko Boga, słyszeć Jego słowo, a jednak nie wierzyć. Niestety, właśnie prawdziwa miłość bywa często nierozpoznana, pogardzana i odrzucana nawet wśród swoich najbliższych…

2. W najbliższy wtorek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa - światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W tym dn. w kościele pw. MB Królowej Korony Polskiej (OO. Cystersi) – Gdańsk Oliwa o godz. 18.00, pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Sławoja L. Głódzia odbędą się główne uroczystości, na które serdecznie zaprasza.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Spowiedź w I piątek od. godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

5. Spotkanie kandydatów do I Komunii św. w dn. dzisiejszym po Mszy o 12.30.

6. Zapraszamy w środę nowennę do M.B. Częstochowskiej a w piątek na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.30.

7. Sakr. pojednania - (spowiedź) codziennie 15 minut przed każda Mszą Św. i  przed nabożeństwami.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp Józefę Pakalską  93 l. – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 5 8 1 1 9 7 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2016 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016, 16.44 :: Online: 2 (max 48) :: Wygenerowano w: 0,003 sek.