Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA    29.05.2016 r.

1. Przezywamy dziś IX niedzielę zwykłą. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii pokazuje przez pokorną postawę setnika, że działanie łaski nie ogranicza się do tego, co poświęcone, kościelne albo po prostu „nasze″. Boga i Jego łaskę przyzywa jedynie autentyczna pokora. Módlmy się o taką pokorę dla siebie w codziennym życiu i relacjach międzyludzkich, w których uczestniczymy.

2. Podczas oktawy Bożego Ciała nabożeństwa majowe z procesją na placu przed naszą świątynią o godz. 17.30. do wtorku. W środę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół.–  nabożeństwa czerwcowe. od piątku codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7,30 i 18,00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Spowiedź w I piątek od. godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

5. Gorąco dziękujemy za przygotowanie i udział w Uroczystości Bożego Ciała, za zaangażowanie się w przygotowanie Mszy Świętej i liczny udział w procesji. Dziękujemy pocztom sztandarowym, wspólnotom. Dzieciom I komunijnym za sypanie kwiatków. Panom Ministrantom i lektorom . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszamy po Mszy. Św. na kawę, herbatę i ciastko do salki „U Jurka″ – ( wejście od ul. BMC) od godz.  10.00 do 18.00. Dochód z kawiarni przeznaczony jest na udział w ŚDM młodzieży z Ukrainy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła.

8. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających w Sopocie. Życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego, opieki MB i świętych patronów.Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 6 4 4 8 0 8 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2016 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016, 07.22 :: Online: 1 (max 48) :: Wygenerowano w: 0,007 sek.