Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2016 r.

1. Przezywamy dziś VI niedzielę Wielkanocną. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest miesiącem Maryjnym, miesiącem modlitwy za wstawiennictwem Maryi Matki Bożej i naszej.. Zapraszamy na  Nabożeństwa Majowe ( śpiew Litanii Loretańskiej) – codziennie o godz. 17.30.

2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka w dniu dzisiejszym przy wyjściu z naszej świątyni wolontariusze zbierają do puszek ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. a także 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji władz  samorządowych, wojska, służb mundurowych, szkół o godz. 18.00. Po Mszy Św. przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów.

4.  Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Spowiedź w I piątek od. godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Kazimierz z powodu zajęć w szkole odwiedzi chorych w sobotę.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedziele zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno - gospodarcze w naszej parafii.

  1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmującą miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.

8. W miesiącu maju i kolejnych miesiącach są wolne intencje Mszy Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z okazji rocznic i ważnych wydarzeń w naszym życiu osobistym i rodzinnym.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w przedsionku kościoła.

2. Witamy przedstawiciela wspólnoty osób niepełnosprawnych „Filantrop″, który opowie o działalności tej organizacji.

3. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających w Sopocie. Życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy błogosł. Bożego, opieki MB i świętych patronów.Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 6 3 1 3 7 3 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2016 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016, 08.08 :: Online: 4 (max 48) :: Wygenerowano w: 0,059 sek.