Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


Ogłoszenia duszpasterskie

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2015 r.

1. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ: dzisiaj przed Mszą św. o godz. 17.30, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.

2. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ ze wszystkich parafii Sopotu zapraszają na comiesięczną adorację, która odbędzie się w kościele NMP Gwiazdy Morza. Nasza parafia ma wyznaczone czuwanie dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00.

3. W poniedziałek /29.06./ przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze″. Jutrzejsza uroczystość jest również świętem patronalnym Ludzi Morza. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. w intencji „tych, co na morzu″. Nabożeństwo odbędzie się na terenie przystani rybackiej o godz. 19.00 /przy kapliczce „O szczęśliwy powrót″/.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Z racji pierwszego czwartku miesiąca, o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o liczne i święte powołania do kapłaństwa. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. Do chorych kapłani udadzą się po wakacjach /w pierwszy piątek września/.

5. Zgodnie z decyzją Abpa Sławoja Leszka Głódzia z dniem 1.07.2015 r., w naszej parafii zostają wprowadzone następujące zmiany personalne: dotychczasowy wikariusz ks. Kazimierz Radomski zostaje przeniesiony na podobne stanowisko do parafii p/w Miłosierdzia Bożego w Gdańsku – Migowie; natomiast jego miejsce zajmie ks. Kazimierz Głyżewski, który przybędzie do nas z parafii p/w Św. Ap. Piotra i Pawła w Gdańsku Jelitkowie. Księżom Kazimierzom życzymy dużo łask Bożych w pracy na nowych placówkach.

6. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Prasa katolicka do nabycia w przedsionku kościoła.

7. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim – zwłaszcza dzieciom, młodzieży i gościom wypoczywającym w naszej parafii – życzymy bezpiecznego i radosnego wykorzystania tego czasu. Pamiętajmy, że od Pana Boga i obowiązków religijnych – takich jak codzienna modlitwa i Msza św. niedzielna – nie ma wakacji. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy solenizantom tego tygodnia, a nam wszystkim niech dopomoże żyć w zgodzie i miłości.

                                                                                 

 Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 5 2 5 4 5 8 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2015 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015, 14.08 :: Online: 1 (max 48) :: Wygenerowano w: 0,146 sek.