Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, 81-704 Sopot, ul. Kościuszki 1
 


Serwis wykorzystuje do swojego działania mechanizm plików cookies. Ustawienia plików cookies można definiować w używanej przeglądarce.


STRONA GŁÓWNA

Parafia św. Jerzego jest parafią cywilno-wojskową. Duszpasterstwem obejmuje mieszkańców wydzielonej części Sopotu oraz żołnierzy z wyznaczonych gdyńskich jednostek. Patronami naszej parafii są św. Jerzy oraz Matka Boża Częstochowska.


Aktualności
:: Ogłoszenia duszpasterskie
:: Intencje mszalne
 
   •   Słowo Arcybiskupa Józefa Guzdka, Administratora Apostolskiego Ordynariatu Polowego, w związku z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej
   •   1 września mija 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Wojna, która rozpoczęła się w Wieluniu i na Westerplatte, ogarnęła całą Europę, dotknęła Azję oraz Afrykę. Zginęło w niej kilkadziesiąt milionów ludzi. Zniszczeniu uległy miasta, wsie, zmienione zostały granice państw, piętnem wojny zostały naznaczone kolejne pokolenia wielu narodów.
   •   Dziś modlimy się za obrońców naszej Ojczyzny, bohaterów września 1939 roku i kolejnych lat II wojny światowej. Wspominamy ich zmagania z najeźdźcami z Zachodu i ze Wschodu, otaczamy szacunkiem kombatantów i weteranów walk o wolność. Ofiara naszych Sióstr i Braci poległych i pomordowanych woła o modlitewną pamięć. Dlatego zachęcam wszystkich rodaków do nawiedzenia w tym dniu cmentarzy wojennych i grobów żołnierskich w naszej Ojczyźnie. Dar modlitwy, zapalony znicz niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla tych, którzy złożyli swoje życie w obronie ojczystego domu.
   •   Każdy z nas troszczy się o to, aby jego dom był bezpieczny. Sami wyznaczamy granice, których obcy, nieproszony gość nie może przekroczyć. Tragiczne wydarzenia sprzed lat zobowiązują do zjednoczenia wokół myśli o konieczności ochrony ojczystego domu i należnym szacunku wobec żołnierzy i funkcjonariuszy, stojących dziś na straży granic oraz bezpieczeństwa i integralności naszej Ojczyzny. Trzeba uszanować i docenić ich wierność złożonej przysiędze, że w obronie Ojczyzny, jeśli zajdzie taka potrzeba, będą gotowi poświęcić swoje życie. Nie zapominając o niesieniu pomocy potrzebującym, odrzućmy złe emocje, chęć zaistnienia i doraźnego zysku. Nie pozwólmy, aby poniżano godność strażników bezpieczeństwa i niepodległości. Starajmy się wyciągać właściwe wnioski z historii, podejmując racjonalne decyzje w trosce o dobro przyszłych pokoleń Polaków.
   •   Niech w te wrześniowe dni towarzyszą nam zaduma, refleksja i odpowiedzialne działanie.
   •   abp Józef Guzdek
   •   Warszawa, 31 sierpnia 2021 r.
   •   DEKRET BISKUPA POLOWEGO ZNOSZĄCY DYSPENSĘ OD NIEDZIELNEGO I ŚWIĄTECZNEGO OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW.
   •   Mając na uwadze znoszenie obostrzeń sanitarnych oraz dobro duchowe wiernych, w nawiązaniu do decyzji biskupów podjętej na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, na podstawie kan. 87 § 1 i kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca 2021 roku odwołuję dyspensę udzieloną 16 października 2020 r. wiernym Ordynariatu Polowego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
   •   Jednocześnie przypominam o konieczności zachowania prawa państwowego i przepisów sanitarnych, a także wskazań kanonicznych i liturgicznych odnośnie bezpiecznego uczestnictwa w liturgii.
   •   Na czas powrotu do regularnego i pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielam wiernym Ordynariatu Polowego pasterskiego błogosławieństwa
   •   bp Józef GUZDEK
   •   Biskup Polowy
   •   ks. płk SG Zbigniew KĘPA notariusz
   •   L. dz. 602/SOK/2021 Warszawa, 18 czerwca 2021 roku
   •   Serdecznie dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy okazali życzliwość i okazują troskę o materialne sprawy parafii. Cieszymy się iż mimo nagonki na Kościół w Polsce i kapłanów , okazujecie Wasze przywiązanie do Wspólnoty Parafii św. Jerzego. Wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni !!!
   •   Dziękujemy za wpłaty na rzecz Parafii, zarówno te przyniesione do świątyni , czy kancelarii, jak również te wpłacone na konto parafialne drogą elektroniczną.
   •   Liczymy na każde wsparcie udzielane naszej Parafii.
   •   Dziękujemy za Waszą hojność. Wiemy, że możemy na Was zawsze liczyć.
   •   Niech Dobry Bóg pozwoli Wam cieszyć się dobrym zdrowiem, a władza pozwoli godnie żyć i pracować. Szczęść Boże !!!
   •   Ks. Proboszcz Jan Wołyniec
   •   Jednocześnie informujemy, że nasz kościół p/w Św. Jerzego jest otwarty i dostępny do indywidualnego nawiedzania przez wiernych w dni powszednie w godz. 08.00 - 17.15 oraz w niedziele w godz. 08.00 - 19.15. – poza godzinami, w których odprawiane są Msze Św. ( limit osób przebywających w świątyni)

Służba Boża
:: Duszpasterstwo
:: Katechizacja :: Poradnictwo

Msze św. w niedziele:
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.30

Msze św. w dni powszednie:
7.30, 18.00

środy 17.30

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia:
piątki 17.30

Intencje mszalne i wypominki można zamawiać w biurze parafialnym
w godzinach urzędowania lub w zakrystii po każdej mszy św.

Kartki z intencjami modlitewnymi (odczytywanymi w czasie nabożeństw)
można wrzucać do skrzynek przy ołtarzach bocznych.

Możliwość przystąpienia do spowiedzi podczas każdej niedzielnej mszy św.
(w dni powszednie bezpośrednio przed każdą mszą
albo nabożeństwem ją poprzedzającym).

Osoby chore oraz w podeszłym wieku nawiedzane są przez kapłanów
w każdy I piątek miesiąca.

Godziny urzędowania biura parafialnego:

   •  poniedziałki 9.00 - 10.00
   •  piątki 19.00 - 20.00

W święta państwowe i kościelne biuro nieczynne.

W nagłych przypadkach (pogrzeb, udzielenie Sakramentu
Namaszczenia Chorych) można zgłaszać się do biura parafialnego
poza godzinami urzędowania po wcześniejszym umówieniu się
drogą telefoniczną.

Biuro parafialne znajduje się w budynku plebanii
(wejście od ul. Kościuszki).
Biuro parafialne

Ofiara na potrzeby parafii

konto: 97 1160 2202 0000 0000 5465 2932 (Bank Millennium)
Rzymskokatolicka
Parafia Garnizonowa
św. Jerzego w Sopocie
ul. Tadeusza Kościuszki 1
81-704 Sopot
tel/fax: 058 551 05 48
email: sjerzys[małpa]diecezja.gda.pl
jerzysopot[małpa]tlen.pl

Kontakt - Kancelariastat.4u.pl HTML CSS JavaScript PHP Flash DOC PDF SmartMenus KYLOS 1 2 1 0 3 3 0 Statystyka odwiedzin

(C) Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego, Sopot 2006-2021 :: DHTML menu by SmartMenus :: Hosting by Kylos Data Center
Strona istnieje od: 23.04.2006, 19.27 :: Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021, 11.59 :: Online: 1 (max 104) :: Wygenerowano w: 0,005 sek.